Jugopetrol AD sa zadovoljstvom objavljuje pokretanje Programa stipendiranja čiji je cilj podrška akademskom i profesionalnom razvoju talentovanih pojedinaca u Crnoj Gori i inostranstvu.
Kao sastavni dio svojih inicijativa za društveno odgovorno poslovanje, Jugopetrol AD i HELLENiQ ENERGY prepoznaju da je specijalizacija ključna komponenta u transformaciji talenata i znanja u neprocjenjive resurse.
Program stipendiranja Jugopetrola ima za cilj da osnaži izuzetne mlade profesionalce i naučnike pružajući im priliku da unaprijede svoju ekspertizu u sve složenijem i inovativnijem globalnom okruženju.
Program je prvobitno osnovan od strane HELLENiQ ENERGY-a, u 2013 u Grčkoj.
Od tada je podržao vrhunske diplomce koji su se istakli na diplomskim studijama i nastoje da nastave svoje obrazovanje i steknu specijalizovana znanja u oblastima vezanim za poslovanje Grupe.
Oblasti uključuju: Inženjerstvo i elektroniku, Digitalna transformaciju, Ekološke nauke, Ekonomiju i menadžment.
Ove godine, Jugopetrol donosi program u Crnu Goru, omogućavajući talentovanim pojedincima sa crnogorskim državljanstvom da se prijave za stipendije za postdiplomske studije na renomiranim univerzitetima kako u Crnoj Gori, tako i u inostranstvu, po izboru studenta.
Ova inicijativa je u skladu sa opredjeljenjem Grupe za unapređenje talenta i inovacija, doprinoseći razvoju visoko kvalifikovanih stručnjaka koji mogu da napreduju na razvijajućem globalnom tržištu.
Program stipendiranja obuhvata tri stipendije koje će pokriti troškove postdiplomskih studija, u vrijednosti do 15.000€ i to:
- Dvije stipendije za studiranje na Univerzitetima u Crnoj Gori (maksimalni iznos 2.500€ po studentu)
- Jedna stipendija za studiranje u inostranstvu (maksimalni iznos do 10.000€)
Prijave su moguće do 18. maja 2025.
Za više informacija i prijave za stipendiju, molimo vas da posjetite: https://scholarships.helleniqenergy.gr/montenegro.
